Már a középiskolások szintjén is tombol az antiszemitizmus Amerikában
A gyűlölet és a kirekesztés elől menekülő zsidó fiatalok diákklubokban találnak menedéket.
A harc sikeresnek látszik. Csak épp a beteg is belehal.
A nyitókép illusztráció. Fotó: JAAP ARRIENS / NURPHOTO / NURPHOTO VIA AFP
„A mobiltelefon egy fokkal enyhültebb elbánásban részesül, azt is elkobozzák és összegyűjtik ugyan az iskolában tartózkodás idejére, de az igazgató vagy pedagógus külön engedélyével egy-egy órára be lehet vinni, ha az oktatáshoz feltétlenül szükséges. De ne örüljenek: ehhez annyi adminisztráció kell (»a birtoklás és használat céljának rögzítése«, »az engedély időtartama«, »a tárgy megnevezése« stb.), hogy szerintem a leglelkesebb tanárnak is elmegy a kedve tőle. Az okostelefon marad kinn, a sokkoló és ólmosbot mellett.
Tudom, Franciaországban, Angliában, más helyeken is próbálkoznak a korlátozással (más kérdés, hogy hosszas szakmai viták után).
Nem is csinálnék ekkora ügyet a mobilháborúból, ha nem illeszkedne ez az egész a magyar állam ósdi, modernizáció- és progresszióellenes felfogásába, Csaba László kifejezésével »jövőfelélő« gazdaságpolitikájába, avítt, múltba forduló eszményei közé. Abba a világnézetbe, amely már a felvilágosodást is kiiktatná a történelemből, amely lebutította a szakoktatást és a pedagógusképzést. Amelyben Kásler exminiszter a műtők klímaberendezését is felesleges luxusnak véli, hiszen ő 30 éve még 50 fokban is operált. Ahol Orbán és társai a »haladást«, a »progressziót« rendre szitokszóként használják. Kövér szerint a »progresszívek« sátánisták, Orbán »a progresszív vírus« ellen hirdet harcot.
A harc sikeresnek látszik. Csak épp a beteg is belehal.”
***
Kapcsolódó vélemény
Amíg az algoritmusok beszűkítenek, kénytelen az iskola tágítani a horizontot.
Kapcsolódó vélemény
Kilencediktől felfelé a telefontilalom kényelmes önáltatás csupán, nem pedagógia.